19:58 28.11.2017 Tradiční Tai-chi chuan Jitka Horálková

Stolní kalendář pro rok 2018 - zdarma

Když jsem se nadchla pro učení Ham yu, které nám v našich končinách zprostředkovává Eva Joachimová, dokreslovala jsem si do stolního plánovacího kalendáře alespoň zvíře dne. Pak jsem udělala online kalendář na Googlu. Je to príma, je po ruce tak jako mobil, ale stejně mi to nedalo a stolní kalendář pro rok 2018, kde je "všechno" je na světě. Mám ho stále na stole a stačí jen mrknout...


Výroba je jednoduchá, šablona kalendáře je vytvořená na běžný formát A4. Stačí oboustranně vytisknout, důležité je dát příznak "převrátit po kratším okraji", aby byly stránky kalendáře správně umístěné. Jako stojánek můžete použít stojánek ze starého kalendáře nebo naskládat co nejsilnější čtvrtku ve formátu A3 do tvaru obráceného M. Pak stačí oříznout a nechat svázat spirálou.


Šablonu pro výrobu kalendáře Vám poskytnu zdarma, stačí si napsat. Budu ráda, když už jsem přípravě podkladů věnovala hodně času, aby byl k užitku nejen mě.

Napište si o šablonu na výrobu kalendáře - zdarma

Kalendář obsahuje stejné informace jako kalendář online, ale navíc je tam pomocí barevných čtverečků znázorněna energie roku, měsíce a dne spolu s meridiány, které jsou v tu dobu aktivní.


Souhrnné tabulky na rok 2018 - zdarma

Napište si o souhrnné tabulky na rok 2018 - zdarma

Nabídka programů

Během studia Ham yu u Evy Joachimové jsem sestavila programy pro snazší výpočet a zobrazení energií.Energie dne - Lunární zvíře (28 Xiu)

Každé z 28-mi zvířat vtiskuje dni svoji charakteristickou energii. Sami ze svých zkušeností víme, že někdy nám práce jde od ruky nebo se věci řeší samy od sebe, někdy se zase trápíme, že se nic nedaří.
Bude-li vládnout Kůň, budeme očekávat rychlý spád událostí, múžeme se cítit plní energie s chutí ukázat světu, jak jsme šikovní a pracovití. Když bude den Červa, budou energie vybízející trávit čas doma nebo si třeba někam zalézt a číst si.
Charakteristiky najdete v knize Evy Joachimové Cesta bílého jeřába.


Energie roku

Žlutý Pes

Žlutý neboli hliněný nebo zemský Pes je aristokrat, kterému se vše daří. Daří se mu, protože je obdařen obdivuhodnými vlastnostmi. Je upřímný, nesobecký idealista, který je loajální ke svým nadřízeným a oddaný a věrný své rodině. Je soucitný, má dobrý instinkt, je spolehlivý a zodpovědný.

Dokáže se rychle orientovat v situaci a nalézt to nejvhodnější řešení. Je dobrým týmovým pracovníkem, v práci většinou potřebuje být veden a znát směr. K úspěchu se dopracovává svědomitou a trpělivou prací. Je dobrým spolupracovníkem, který bez problémů vychází se svými kolegy.

Tak jako každá mince má dvě strany, tak i Pes má i negativní vlastnosti. K nim patří kritičnost a sklon vidět věci černobíle. Jedni jsou dobří, druzí zlí, jedni jsou přátelé, druzí nepřátelé,… Také platí že starého psa novým kouskům nenaučíš…

Rok Psa je dobou rovnosti a spravedlnosti. Diskutabilní otázky se dočkávají patřičné pozornosti, dochází k řadě revolučních změn a do popředí vstupuje liberální politika. Celkově roste odpor vůči mocenskému útlaku. Pod vlivem Psa se dostává ke slovu poctivost a integrita.
Charakteristika je zpracována podle knihy Susan Levittové a Jean Tang Taoistická astrologie

Chceme-li plynout s energiemi Žlutého Psa, zkusme si z něho vzít příklad a nalaďme se na tyto krásné energie. Staňme se po vzoru Žlutého psa laskavější, stálejší, upřímnější, spolehlivější a třeba pracovitější. Nezapomeňme ale podporovat sama sebe, své fyzické, citové i spirituální potřeby.


Prvek roku

Letos se ke "garantu" roku, kterým je Pes, řadí energie Země.

Energie Země je stálá, praktická, spolehlivá, soucitná, upřímná, laskavá a uvážlivá.

Pocit náležející prvku země je sympatie. K jiným vlastnostem země patří vážnost, přemýšlivost a schopnost reflexe. Skrze element země přijímáme životní zkušenosti, podobně jako žaludek přijímá potravu. Tento silný prvek nám pomáhá akceptovat a strávit osud, který nás potkává, a rozšířit tak obzory našeho vědění.

Žlutý neboli Hliněný Pes je prvkem Země tlumen, "uzemňován" ve své impulsivnosti, což je jedna z negativnějších vlastností Psa. Má Žlutý Pes vůbec nějaké špatné vlastnosti? A je možné dostát těm vysokým nárokům? Pokusme se o to...


Energie ročního období

Je symbolizována prvky Dřeva, Ohně, Kovu a Vody s tzv. mezidobími Země, které je možné dobře využít v rámci chronoterapie (využití působení energií v čase).


Energie měsíce

Garantem měsíce je jedno z dvanácti zvířat zvěrokruhu. Tuto energii známe z klasické astrologie. Např. znamení Berana odpovídá čínskému Drakovi, znamení Panny Kohoutovi apod.


Hexagram dne pro jangové dvouhodiny

začínající v 3,7,11,15,19,23h
Toto je hlavní hexagram dne. Působí na nás ve dvouhodinách jangových zvířat, např. Draka, Koně, Opice,...


Hexagram dne pro jinové dvouhodiny

začínající v 1,5,9,13,17,21h
Toto je vedlejší hexagram dne. Působí na nás ve dvouhodinách jinových zvířat, např. Zajíce, Hada,...


Aktivní meridián

Říkáme tomu "otevření času hmoty". V tuto dobu je meridián aktivní a léčba je účinnější. Možná jste se setkali s pojmem Meridiánové hodiny, kdy se každé dvě hodiny během dne přemění aktivita meridiánů a s nimi spojených orgánů. zde máme obdobu, ale místo časového úseku "den" máme "rok".


Letící hvězda

Tři trojmístná čísla udávají kvalitu energie roku, měsíce a dne. Poměrně často se stane, že se v jednom dni sejdou dvě stejná trojciferná čísla, např, 961 248 248, 9.7., 18.7., 27.7. a 5.8.2018 budou dny se shodnou energií 961 961 961. Je nasnadě, že takto znásobená energie bude výrazněji působit a je toho možné cíleně využít.

159 Zůstaňte sví a nechte věci plynout. Přílišná aktivita ve vašem konání nebo "tlačení na pilu" bude na škodu.
248
Dejte na názor svého partnera nebo spolu něco podnikněte. Sedět zavřený doma se dnes nevyplácí.
337 Zkuste se dnes opřít o rodinné hodnoty nebo navažte ve své činnosti na moudrost předků. Novému dnes není přáno.
426 Udělejte dnes něco pro své zdraví, přizvěte i partnera, pozor ale na rady přátel, nemuseli by vám dnes radit dobře.
515 Buďte zdravě sebevědomí a nechte věcem volný průběh. Přemíra sebevědomí škodí.
694 Dejte na radu přátel a co děláte, dělejte s nadšením a radostí, ale nevměšujte se druhým do života, mohli by vás klepnout přes prsty.
783 Věnujte se svým dětem nebo něco vytvořte, tradiční hodnoty raději nezdůrazňujte.
872 Dnes se vám bude dobře tvořit doma. Je to čas vhodný i k meditaci. Nebuďte vztahovační.
961 Aktivně se pusťe do svých plánů, potěší vás setkání s přáteli. Dnes rozhodně nezdůrazňujte svoji osobu.

Energie dvouhodiny

Garantem dvouhodiny je opět jedno z dvanácti zvířat zvěrokruhu. Je to obdoba Ascendentu klasické astrologie.
Tato poměrné silná energie není uvedená v Tabulce energií, protože se mění každé dvě hodiny, nicméně je dobré ji brát v potaz, když přemýšlíme o působení energií v čase.

orgán meridián
od 23:00 Krysa močový měchýř GB - žlučník
od 1:00 Buvol ledviny LR - játra
od 3:00 Tygr žlučník LU - plíce
od 5:00 Zajíc játra Li - tlusté střevo
od 7:00 Drak žlučník ST - žaludek
od 9:00 Had srdce SP - slezina
od 11:00 Kůň tenké střevo HT - srdce
od 13:00 Koza srdce SI - tenké střevo
od 15:00 Opice tlusté střevo BL - močový měchýř
od 17:00 Kohout plíce KI - ledviny
od 19:00 Pes tlusté střevo PC - osrdečník
od 21:00 Vepř ledviny TE - trojitý ohřívač